İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - MadlenBaba

Sayfa: [1] 2 3 ... 5
1
Duyurular / ''DUYURULAR'' KONUSU HAKKINDA
« : 21 Ağustos 2017, 16:10:17 »
Merhaba arkadaşlar. DUYURULAR konusunun altında Native UO ile ilgili önemli Duyurular yer alacaktır. Duyuruları bu konunun altından veya ana sayfasından takip edebilirsiniz!

İyi oyunlar dileriz!

2
Güncellemeler / ''GUNCELLEMELER'' KONUSU HAKKINDA
« : 21 Ağustos 2017, 16:07:58 »
Merhaba arkadaşlar. GUNCELLEMELER konusunun altına açacağınız tüm başlıklar Güncellemeler ile alakalı olmak zorundadır. Aksi taktirde başlığınız Doğru konu altına taşınacak veya silinecektir.

Bu alanda Güncelleme sonrası memnuniyet durumunuzu veya Güncellemeler ile alakalı fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.


İyi Oyunlar dileriz!

3
Etkinlikler / ''ETKINLIKLER'' KONUSU HAKKINDA
« : 21 Ağustos 2017, 16:05:50 »
Merhaba arkadaşlar. ETKINLIKLER konusunun altına açacağınız tüm başlıklar Etkinlikler ile alakalı olmak zorundadır. Aksi taktirde başlığınız Doğru konu altına taşınacak veya silinecektir.

Bu alanda Etkinliklerin geliştirilmesi adına fikirlerinizi beyan edebilir, memnun olduğunuz ve memnun olmadığınız her şeyi paylaşabilirsiniz.


İyi Oyunlar dileriz!

4
Merhaba arkadaşlar. CONNECTOR SORUNLARI & ÇÖZÜMLERİ konusunun altına açacağınız tüm başlıklar Connector' de yaşadığınız sorunlar ve bu sorunların çözümleri alakalı olmak zorundadır. Aksi taktirde başlığınız Doğru konu altına taşınacak veya silinecektir.

Bu alanda Connector ile yaşadığınız sorunları ve önerileriniz ile alakalı her şeyi paylaşabilirsiniz. Connector'un geliştirilmesi adına fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.


İyi Oyunlar dileriz!

5
Genel Tartışma / ''GENEL TARTIŞMA'' KONUSU HAKKINDA
« : 21 Ağustos 2017, 16:02:28 »
Merhaba arkadaşlar. GENEL TARTIŞMA konusunun altına açacağınız tüm başlıklar tüm tartışmalar ile alakalı olmak zorundadır. Aksi taktirde başlığınız Doğru konu altına taşınacak veya silinecektir.

Bu alanda tartışmak istediğiniz her şeyi paylaşabilirsiniz.


İyi Oyunlar dileriz!

6
Ben Geldim / ''BEN GELDİM'' KONUSU HAKKINDA
« : 21 Ağustos 2017, 16:01:08 »
Merhaba arkadaşlar. BEN GELDİM konusunun altına açacağınız tüm başlıklar yeni kullanıcılar ile alakalı olmak zorundadır. Aksi taktirde başlığınız Doğru konu altına taşınacak veya silinecektir.

Bu alanda Kendinizi tanıtabilir, arkadaşlık kurabiir veya oyun bilginizi ve geçmiş oyun deneyimlerinizi belirtebilirsiniz.


İyi Oyunlar dileriz!

7
İstek & Şikayet / ''İSTEK & ŞİKAYET'' KONUSU HAKKINDA
« : 21 Ağustos 2017, 15:59:40 »
Merhaba arkadaşlar. İSTEK & ŞİKAYET konusunun altına açacağınız tüm başlıklar İstekleriniz veya şikayetleriniz ile alakalı olmak zorundadır. Aksi taktirde başlığınız Doğru konu altına taşınacak veya silinecektir.

Bu alanda oyunda karşılaştığınız hataları veya kullanıcılar ile ilgili yaşamış olduğunuz sorunları belirtebilirsiniz.
İstek ve şikayetler ile ilgili her şeyi paylaşabilirsiniz.


İyi Oyunlar dileriz!

8
Yardım / Şifremi Unuttum? Şifremi Değiştir?
« : 21 Ağustos 2017, 15:57:40 »
Şifremi unuttum ne yapabilirim?

Oyundaki şifrenizi unuttuysanız http://www.nativeuo.com/sifremiunuttum/ Buradaki link' e tıklayarak veya web sitesinden şifremi unuttum butonuna tıklayabilir ve şifre değişikliği talep edebilirsiniz.
Mailinize gelen link' e tıklayarak yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Oyundaki şifrenizi değiştirmek istiyorsanız http://www.nativeuo.com/giris/ Buradaki link' e tıklayarak veya web sitesine giriş yaparak profil ayarlarından şifrenizi değiştirebilirsiniz.

--

Forumdaki şifrenizi unuttuysanız http://www.nativeuo.com/forum/index.php?action=reminder Buradaki link' e tıklayarak veya Forumdan şifremi unuttum butonuna tıklayabilir ve şifre değişikliği talep edebilirsiniz.
Mailinize gelen link' e tıklayarak yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Forumdaki şifrenizi değiştirmek istiyorsanız http://www.nativeuo.com/forum/index.php?action=login Buradaki link' e tıklayarak veya web sitesine giriş yaparak profil ayarlarından şifrenizi değiştirebilirsiniz.

MadlenBaba@Nativeuo.com Bir sorunla karşılaşırsanız mail atmaktan çekinmeyin.

İyi oyunlar dileriz!

9
Yardım / ''YARDIM'' KONUSU HAKKINDA
« : 21 Ağustos 2017, 15:51:13 »
Merhaba arkadaşlar. YARDIM konusunun altına açacağınız tüm başlıklar Yardım ile alakalı olmak zorundadır. Aksi taktirde başlığınız Doğru konu altına taşınacak veya silinecektir.

Bu alanda Yardım amaçlı tüm içerikleri paylaşabilirsiniz. Örneğin sistem ile ilgili bir probleminiz varsa bu konu altında beyan edebilirsiniz. Yardımlaşabilir ve sorular sorabilirsiniz.


İyi Oyunlar dileriz!

10
Aile / ''AILE'' KONUSU HAKKINDA
« : 21 Ağustos 2017, 15:46:45 »
Merhaba arkadaşlar. AILE konusunun altına açacağınız tüm başlıklar Aileler ile alakalı olmak zorundadır. Aksi taktirde başlığınız Doğru konu altına taşınacak veya silinecektir.

Bu alanda Aileniz veya başka Aileler ile alakalı her şeyi paylaşabilirsiniz. Ailelerin geliştirilmesi adına fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.


İyi Oyunlar dileriz!

11
Guild / ''GUILD'' KONUSU HAKKINDA
« : 21 Ağustos 2017, 15:45:11 »
Merhaba arkadaşlar. GUILD konusunun altına açacağınız tüm başlıklar Guild'ler ile alakalı olmak zorundadır. Aksi taktirde başlığınız Doğru konu altına taşınacak veya silinecektir.

Bu alanda Guildiniz veya başka guildler ile alakalı her şeyi paylaşabilirsiniz. Guildlerin geliştirilmesi adına fikirlerinizi beyan edebilirsiniz.


İyi Oyunlar dileriz!

12
Ekran Görüntüleri / ''EKRAN GÖRÜNTÜLERİ'' KONUSU HAKKINDA
« : 21 Ağustos 2017, 15:42:21 »
Merhaba arkadaşlar. EKRAN GÖRÜNTÜLERİ konusunun altına açacağınız tüm başlıklar EKRAN GÖRÜNTÜLERİ ile alakalı olmak zorundadır. Aksi taktirde başlığınız Doğru konu altına taşınacak veya silinecektir.

Bu alanda Oyun içi, Web sitesi veya Forum ile ilgili almış olduğunuz tüm ekran görüntülerini paylaşabilir, yorumlarda bulunabilir, ekran görüntüleriyle sorular sorabilir veya anılarınızı paylaşabilirsinizİyi oyunlar dileriz!

13
Role Play / ''ROLE PLAY'' KONUSU HAKKINDA
« : 21 Ağustos 2017, 15:39:58 »
Merhaba arkadaşlar. ROLE PLAY konusunun altına açacağınız tüm başlıklar Role Play ile alakalı olmak zorundadır. Aksi taktirde başlığınız Doğru konu altına taşınacak veya silinecektir.

Bu alanda Role Play ile alakalı her şeyi paylaşabilirsiniz.Role Play nedir ?

Role Play: Türkçe manası ile rol yapmak demektir. Aslında bir tiyatroculuk işidir. Günümüzde FRP (Fantastic Role Play - fantastik rol yapma) ve MMORPG türü oyunların artışının yegâne sebebi ise bu tür oyunlara olan arz ve talepten kaynaklanmaktadır. Bunların başlıcaları Ultima Online, World of Warcraft, Lineage, Everquest, Knight Online vb. dir. Adı geçen bu tür oyunların hepsi aslında rol yapmak amacı ile yapılmış oyunlardır...

Peki Neden Ultima Online?

İnsanların aklında internetin yaygınlaşması ile gelen bir konu, "sanal dünyada yaşamak" tır. Birçok filme de konu olan bu fikir, Origin Firması tarafından ilk defa başarılmıştır. Ultima Online adını verdikleri sanal dünyada yaşamı sağlamak için geliştirilen bu oyun şu anda popüler olan bütün Online oyunların anasıdır aslında. Peki, neden hala UO dersek; Ultima Online' ın özelliği aslında bir çok insanın ilgisini çekecek bir zaman ve mekânda geçmesinden öte gelir. Bununla birlikte Script sistemi birçok şeyi mümkün kılabilir. Kısacası hala Ultima’ nın seçiliyor olmasının tek sebebi insanların bu oyun üzerinde keyfe keder değişiklikler yapabiliyor olmasından başka bir sebep değildir...

Nereden Çıktı Bu Role Play İşi?

İlk olarak 19' uncu yüzyılda J. J. R. Tolkien ilk fantastik kurgu kitabını yazdı: Orta Dünya Efsaneleri. Orta Dünya' nın yazılma amacı çok farklı olabilirdi. Lâkin ana sebep, yaşadığımız dünyadan memnun olmama ve daha başka dünyalar olabileceğini hayal etmekten öte bir şey değildir. Üstat Tolkien' in eserleri sayesinde dünyada yeni bir edebiyat biçimi veya daha doğrusunu söyleyecek olursak, yepyeni bir akım oluştu: Fantastik Kurgu... İşte bütün bu olanların ardından birçok fantastik kurgu yaratıldı. Bunlardan en bilinenleri: Ejderha Mızrağı Efsaneleri, Dark Sun, Unutulmuş Diyarlar, Ravenloft vb.

Ayrıca Ultima' nın kendi fantastik kurgusu vardır. Yani Britain denilen büyük şehir aslında İngiltere değildir. Daha sonra gene 19' uncu yüzyılın ortalarında psikiyatrlar bazı hastalarında yeni bir şey denemeye başladılar. Mesela hastalarını Orta Dünyada' ymış gibi yaşamalarını telkin eden psikologlar çıktı ortaya. Bu hastalar üzerinde çok olumlu etkiler yarattı ve çok hızlı bir iyileşme söz konusu oldu. Daha sonra tedavileri biten hastalar bu küçük oyunu çevrelerine yaymaya, oynamaya ve oynatmaya başladılar. İşte bu da RP' nin veya FRP' nin doğuşu olarak yorumlanır.

Genellikle bu oyuna ilk başlayan kişiler, oyunun amacını veya sonucunu çok merak ederler ve aldıkları cevabı yadırgarlar. Oyunun belirgin bir sonu yoktur; yani oyun, oyuncular istemediği sürece bitmez. Çünkü oyunun amacı, aynen gerçek hayattaki gibi yaşamaktır. Tabi tek amaç hayatta kalmak da değildir. Çünkü iyiliğin temsilcisi bir Paladin' in (şövalye) tehlike anında kendi hayatını gerekirse arkadaşları için feda etmesinden daha doğal bir durum olamaz. Tabi bir hırsız da aynı şekilde, arkadaşlarını satar ve gerçekte kötü bir şey olan çalmak eylemini yapar...

Peki Neden Rol Yapmalıyım?

Aslına bakacak olursak bu oyunu oynayan herkes öyle ya da böyle rol yapmaktadır. Kimisi savaşçı, kimisi büyücü, kimisi de dilenci rolü yapmaktadır. Herhalde bu güne dek, herhangi bir fantastik karaktere bir özelliğinden dolayı deyim yerindeyse hayran olmuşsunuzdur. Onun gibi olmak istemişsinizdir. İşte Role Play sayesinde tamamen o gibi olmak ve hatta daha iyi olmak mümkündür.

Rol yapmak mantık ve yaratıcılık işidir, hayal gücünüze göre aşırı zevkli olaylar yaratabilir ve eğlenebilirsiniz. Size bir arkadaşın yaşamış olduğu küçük bir anı ile Role Play mantığının ne olması gerektiğini onun ağzıyla anlatacağım:

14
Alınacak / ''ALINACAK'' KONUSU HAKKINDA
« : 21 Ağustos 2017, 15:29:10 »
Merhaba arkadaşlar. Alınacak konusunun altına açacağınız tüm başlıklar Oyun içinde Almak istediğiniz itemleri, Yapıları ve binekleri kapsamak zorundadır. Native UO' da kesinlikle karakter satışı veya itemleri gerçek para ile almak  yasaktır. Durum anlaşılırsa Süresiz Ban atılacaktır. Adil ve Eşit bir oyun anlayışı için bu zorunludur.

Oyun içi almak istediğiniz her şeyi bu alanda paylaşabilirsiniz.
Aynı zamanda Oyun içinde Pazar alanından vendorları gezerek ürünleri inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

İyi oyunlar, İyi Alışverişler dileriz!

15
Satılacak / ''SATILACAK'' KONUSU HAKKINDA
« : 21 Ağustos 2017, 15:27:06 »
Merhaba arkadaşlar. Satılacak konusunun altına açacağınız tüm başlıklar Oyun içinde satmak istediğiniz itemleri, Yapıları ve binekleri kapsamak zorundadır. Native UO' da kesinlikle karakter satışı veya itemleri gerçek para ile satmak yasaktır. Durum anlaşılırsa Süresiz Ban atılacaktır. Adil ve Eşit bir oyun anlayışı için bu zorunludur.

Oyun içi satmak istediğiniz her şeyi bu alanda paylaşabilirsiniz.
Aynı zamanda Oyun içinde Pazar alanından vendor alarak sergileyebilir ve satabilirsiniz.

İyi oyunlar, İyi satışlar dileriz!

Sayfa: [1] 2 3 ... 5