Native Ultima Online > Yetenekler

ALCHEMY

(1/1)

MadlenBaba:
ALCHEMYBu skill, iksir (magic potions) yapmak için kullanılır. Bunlar belli işlevlere sahiptir ve 'Mortar and Pestle' kullanılarak yapılır. Her poti yapılırken reg ve boş bir şişe (Empty Bottle) ister. Istediği regleri Alchemy Menu'de görebilirsiniz.
Yapabileceğimiz potionlar (şuruplar):
Cure Potion (Turuncu): Eğer poison etkisinde kalırsanız (zehirlenirseniz / HP'nin yeşil görünmesi durumunda) kendinizi curelemeye (zehiri yoketmeye) yarar. Bu Lesser ya da Greater olabilir. Greater en etkilisidir, yalnız cureleme (iyileştirme) şansı verilen zehirin (poison) büyüklüğüne göre değişir. Örneğin bir Deadly Poison etkisinde iseniz 1-3 şişe Cure kullanmanız gerekebilir....

Poison Potion (Yeşil): Silahınıza zehir sürmek için kullanılır. Bu şekilde 'Infectious Strike' ability (özel vuruş) olan silahlarda karşıdaki playera zehir verebilirsiniz. Regular, Lesser, Greater, Deadly türleri vardır.

Agility Potion (Mavi): Dextery belirli bir süre normalde 10, Greater ise 20 artmasınu sağlar... StatCap etkili olmadan artar.

Strenght Potion (Beyaz): Strenght belirli bir süre normalde 10, Greater ise 20 artmasınu sağlar... StatCap etkili olmadan artar.

Heal Potion (Sarı): 5-10 arasında, Greater Heal Potion'da 10-20 arasında HP'nizi doldurur.

Refresh Potion (Kırmızı): Staminayı arttırır.

Night Shade Potion (Siyah): Karanlık yerlerde gece görüşü sağlar.

Explosion Potion (Pembe): Kullanıldığında 3 sn içinde bir patlama yaratır. Atmak istediğiniz yeri targette seçmelisiniz.


Bottle yerine çantanızda bir 'Keg' bulundurmanız daha iyi bir yöntem. Yapacağınız iksirler bu Keg'de yerini alacaktır. Ama dikkat edin sadece 1 tür iksir keg ile doldurulur. Yani yarısı Cure, yarısı Poison olamaz. Keg doldurduktan sonra reg harcamadan ve herhangi bir skill gerekmeden Keg'e iki defa tıklayarak potilerinizi oluşturabilirsiniz (Dikkat edin boş şişe mutlaka olmak zorunda).

[Strateji] Lesser, Normal poison potion yaparak yeteneğinizi artırabilirsiniz. Bu potionları daha sonra birleştirerek greater yapabilirsiniz.
[Yardımcı Yetenekler]Poisoning, Magery.

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git